„Мръсни, арогантни наглеци, без извинение! Радев, пиша ти го просто, за да го разбереш: Или махаш Донев, или…“

Катастрофа. Това е бюджетът на управляващите.
Два месеца сглобяват този Франкенщайн.
Нула реформи. Нула рязане на разходи. Нула справедливост.
За сметка на това напоително дългове за три години напред. Още 2 млрд. си предвиждат да изтеглят следващите месеци.
Вдигат осигуровките на работещите. Мръсни наглеци, без извинение! Нямате право и 1 стотинка да искате от никого. Защото сте дали обратния личен пример!
Вдигнахте си заплатите (най-големите политически в цяла Европа), увеличихте си политическите кабинети, раздухте бюрокрацията, върнахте НСО за цялата президентска администрация. Не намалихте, а увеличихте! С какви очи вдигате осигуровките на работещите? С какъв срам?
В бюджетния сектор има чудовищни неравенства в заплатите. „Пчеличките“ работят за по 1000 евро на месец, а други за по 10 000. Някои директори на държавни болници, членове на ВСС, бордове, директори на „водопади“….. Но всички държавни служители ще започнат за плащат от тази година 20% от осигуровките си. Справедливо ли е?
И щели да увеличат заплатите на всички, за да компенсират осигуровките. Това вече е управленско малоумие! Това местене от джоб в джоб няма нужда от коментар!
Военните и сектор „Сигурност“, обаче няма да плащат. Само някои чиновници в МВР и МО и то отложено от догодина. Защо? Каква е обосновката?
Настройват хората едни срещу други. Каквото е за едни – това трябва да е за всички! Още повече, че не всички бюджетни служители се пенсионират с 20 заплати накуп.
Да не говорим, че вдигат и винетките с 30%! Нали нямаше да вдигате данъци и такси? Най-вероятно това е маркетинговият трик в схемата им. Всички ще се съсредоточат гнева си върху това абсурдно вдигане и театрално Радев ще го отмени. За да може обществото да „храносмели“ безумията в бюджета.
От ден първи съм се заявил като радикална опозиция на прогресисткото управление. В този смисъл не ми е работа да им давам акъл и да им помагам. Но тези ще срутят финансовата и икономическа система. Затова на Радев трябва да му се напише просто и ясно:
Премиерът да си намали заплатата като в Унгария с 50%.
Да я сложи като абсолютен таван за абсолютно всички в бюджетния сектор. За да има ред и справедливост!
Или пенсия, или заплата на държавна работа. От 1 август!
Слизане на десетките хиляди от служебни коли, охрани, махане на привилегии.
Рязане на военни разходи под средноевропейските.
Незабавна смяна на Гълъб Донев. Човекът не е за тази работа. Неадекватен е.
Никакво увеличение на данъци и осигуровки за работещите. Първо олихархия, монополи, свръхпечалби на банките.
Нарекохте ни статистически единици, партии с отпаднала необходимост, няма да умрат с 2 евро по-малко на месец и т.н. Себе си не видяхте! Държите се нагло и арогантно. За два месеца правите само глупости и хаос. Но бюджетът ви е върхът на некадърността и самозабравянето. Изтегляйте го! Преправяйте го! Или се махайте!
От профила във фейсбук на Калоян Методиев, екс-секретар на Румен Радев



