Трагедията е огромна, загиналите на „Тракия“ се оказаха футболисти на Славия, пътували за турнир

Село Българи - полиция - проверка
1

Загиналите две деца на АМ „Тракия“ са футболисти от академията на Славия. Това разкри президентът на „белите“ Венцеслав Стефанов пред Блиц.

Трима души са загинали, а други трима са ранени при инцидента с тир, който премаза автомобил край село Зимница преди няколко часа.

„Две от децата ни загинаха на пътя. Те са наши футболисти, пътуваха за към Албена за участие в детски турнир. Почернени сме! Загубихме две златни деца“, каза Стефанов.

Загиналите момчета са набор 2007 г. Няколко автомобила с таланти на Славия и родителите им са пътували към КК Албена за предстоящ футболен турнир.

„Петима човека са били в колата, пометена от тира. Треньорът Иван Терзийски и жена му са в много тежко състояние в болницата в Ямбол. Освен двете деца, на място е загинала и една жена“, добави Венци Стефанов.

„Искаме да изкажем съболезнования на близките на загиналите. Много, много жалко… Славия няма да ги забрави, те са наши деца! Но каквото и да кажем сега, мъката е голяма, думите са излишни…“, каза още разстроеният президент на Славия.

Спукана гума на товарния автомобил, движещ се по автомагистрала „Тракия“, е най-вероятната първоначална причина за тежката катастрофа.