Трус за Румен Радев, на Копринков му писна: А има ли омраза, сравнима с тази между Слуга № и Слуга №2?

Ай, ай, ай! „Климатът е непредвидим, сушата се настанява в цяла Европа“, заяви Копринката на брифинг. Бил на среща за безводието.
За първи път в бг политиката виждаме шеф на кабинет да открива брифинг по някакъв въпрос, а до него мърляво да стои министър.
КопринкаТА вече не иска да е нарицателно/подигравателно. Той желае да е КопринКОВ наистина!
Парите не са му достатъчни, човекът ИСКА УВАЖЕНИЕ, да стои пред знамето, да е велик и сложен. Иска ДА СЕ СЪОБРАЗЯВАТ С НЕГО! Иска да се ПОКАЗВА, да върти политически клишета пред камерите, а не да обслужва, да преглежда мейлите, да сортира писмата, да урежда срещите, един живот на закрито и без лице.
Някак филмово е да се наблюдава този травматично изкушен от властта слуга, който най-после заяви претенциите си да го възприемат сериозно. ДА УПРАВЛЯВА! Има един индийски писател, носител на наградата „Букър“, Аравинд Адига се казва, който отбелязва нещо, при това много проницателно: „А ИМА ЛИ ОМРАЗА, СРАВНИМА С ОМРАЗАТА НА СЛУГА НОМЕР ДВЕ КЪМ СЛУГА НОМЕР ЕДНО?“ Феноменално умозрение на индийския писател!
„Започваме незабавни действия за минимизиране на риска от воден режим“, каза Копринката…
Браво! Обаче кой е Копринката, че започва нещо?! Министър ли е, премиер ли е?! Палячовщината на кабинета „Радев“ набира скорост. За тези хора протоколът е избор на изразяване, както каза вънкашната. Копринката и той желае да се изразява, нищо, че е САМО шеф на кабинета на премиера. Има време, ще порасте и до министър някой ден.
А секретарката с кафетата КОГА ЩЕ ДАДЕ БРИФИНГ?! Например да обясни нарастването на държавния дълг, което е изучила, докато си е правила маникюр.
Американският посланик отиде днес при Благо Коцев, с което заяви, че „Прогресивна България“ вече е разочарование. Това е началото на ерозията на големите хитреци.
От профила във фейсбук на журналистката Калина Андролова



