Трагедията е огромна, загиналите на „Тракия“ се оказаха футболисти на Славия, пътували за турнир


Загиналите две деца на АМ „Тракия“ са футболисти от академията на Славия. Това разкри президентът на „белите“ Венцеслав Стефанов пред Блиц.
Трима души са загинали, а други трима са ранени при инцидента с тир, който премаза автомобил край село Зимница преди няколко часа.
„Две от децата ни загинаха на пътя. Те са наши футболисти, пътуваха за към Албена за участие в детски турнир. Почернени сме! Загубихме две златни деца“, каза Стефанов.
Загиналите момчета са набор 2007 г. Няколко автомобила с таланти на Славия и родителите им са пътували към КК Албена за предстоящ футболен турнир.
„Петима човека са били в колата, пометена от тира. Треньорът Иван Терзийски и жена му са в много тежко състояние в болницата в Ямбол. Освен двете деца, на място е загинала и една жена“, добави Венци Стефанов.
„Искаме да изкажем съболезнования на близките на загиналите. Много, много жалко… Славия няма да ги забрави, те са наши деца! Но каквото и да кажем сега, мъката е голяма, думите са излишни…“, каза още разстроеният президент на Славия.
Спукана гума на товарния автомобил, движещ се по автомагистрала „Тракия“, е най-вероятната първоначална причина за тежката катастрофа.



