Той командваше кой да влиза в кабинета на Радев, а сега унищожи двама от най-верните му: Лаици! Народни обирджии

Управляващите искат да вдигат имотните данъци. Обосновката им е трагична! Икономическите звезди Проданов-Пеканов нещо не са наясно какво е частна собственост, инвестиции, пазарна икономика, българска традиция и народопсихология.
🏘️ Говорят за спекула за втори имот, трети и т.н. Хората масово имат наследствени имоти. Инвестирали са си парите на сигурно. За българинът имотът е свещено нещо. Много малко у нас инвестират в акции, играят на борсата, търгуват с комодити, облигации,
финансови инструменти и т.н. И в крайна сметка всеки сам си решава как ще си подрежда живота.
❌ Нищо няма да регулирате по този начин! Тези, които имат пари ще си плащат. Баровците ще се оправят. С прогресивната скала ще започнат едни комбинации на прехвърляне на имоти на близки и роднини. Сменяне на адресни регистрации на по-големи квадратури. Дарения.
🔨 Ще ударите най-бедните и ще им вземете имотите – наследствени, порутени, селски, вили и т.н.
🔨 Ще ударите средната класа, която има някакъв 2 и 3-ти имот.
🔨 Ще вдигнете наемите на хората, защото новият данък ще се калкулира в наема от хазяите! Това е прокризисна мярка’
🕷️Тези гнусни идеи преди 10-на години ги лансираше Андрей Райчев. Как можело сами пенсионери да живеят в апартаменти по 120-150 квадрата, възмущаваше се душеприказчикът на задкулисния преход. Сега е фронт-говорител на правителството. Трябвало да се намери начин да им се вземат като на Запад. Което не е вярно! В Германия, например, не е така.
⁉️Къде са ви финансовите разчети? Колко ще докарате на бюджета? Анализ имате ли? Съмнителен ефект за бюджета. Но удар по хората. Първо стреляте, после питате!
💶 Имотите са декларирани. Но са много различни. Няма единен национален регистър. И за него ще искате милиони.
🧨Това, което сте измислили, по този начин, няма да стане! Работете с общините. Оправете данъчните оценки да са близо до пазарните. Обложете луксозните имоти. Борете се с мафията в пътното строителство и боклука, която олигархично души общините и им изсмуква ресурсите. Първо си оптимизирайте държавните разходи. Съкращавайте ненужните.
🧠 Поредната недомислица бързо да събират пари. Без да отчитат състоянието на страната – имотни традиции и регионални неравенства. Нямат идея какво правят! Лаици. Очевидно нямат стратегия. Някой им каже нещо и го лансират. Тестват нервите на обществото.
От профила във фейсбук на Калоян Методиев, екс-шеф на кабинета на президента Румен Радев



