Премиерът Радев анонсира голям провал във финансите, след което си направи маршировка на зъбите предз министрите

Министерски съвет - заседание

„Дефицитът за 2026 година ще бъде доста над 3%. Нашето най-голямо предизвикателство не е огромният дефицит, а заложената философия на бюджетиране, която се изразяваше със стремежа за неудържим ръст на разходите“, обяви министър-председателят Румен Радев в началото на днешното заседание на Министерски съвет, признавайки задаващ се провал на финансовата му политика.

По думите му кабинетът ще направи реално намаление на заплатите на ръководствата на някои държавни предприятия.

„Ще има реално намаление на броя хора, които участват в контролните органи“, подчерта Румен Радев.

Той продължи с лозунгите, че няма да оставят българската икономика да се задушава, нито пък общините с разкопани улици.

„Реформата в администрацията е в ход. Продължава анализът за ефективността на отделни звена, за възможности за механизация. Масови уволнения и чистки няма да има“, посочи още Радев като посочи, че трябва да се променят редица закони и нормативни актове.

„Голямата цел е ефективна администрация“, добави поредно клише Румен Радев.

Американските самолети ще напуснат летище „Васил Левски“ до края на месеца, но САЩ остават ключов партньор, направи си маршировка на зъбите министър-председателят.