Той приключи всичко: Швейцария може да прави референдуми. Слави Трифонов и Радев обаче – не!

payimage-651107

Да добавя към темите за управление през референдуми, без отчитане на образователния и интелектуален статус на гласуващите, следното;

Управлението на невежите с право на гласуване не е демокрация изобщо, особено ако става дума  за класическата древна Гърция, която се харесва в някои “Демократични” кръгове, главно заради фалшивата теория, че основната форма при тяхната демокрация на взаимоотношения между тогавашните полове е била хомосексуализма. Както и да е.

Демосът, за общо сведение, не е имал право да се меша в държавните дела и решения, ако не е имал собственост и е бил неграмотен или роб.

Това, което сега се опитват да ни представят като демократичен глас на народа, като “допитване” тоест референдум, е всъщност опит за управление на “моронокрацията”, допитване до всички вкупом, без значение дали са грамотни, дали не са дебили (моронос на гръцки), управлявани през съвременни форми за масово въздействие представящи се като средства за “информация”. За да разбере информацията и да я прераоботи всеки мозък се нуждае от поне минимална степен на когнитивно развитие, обучение и способност за критично мислене. Коефициента на интелигентност на швейцарците, освен първоначалният им опит преди 500 години за Конфедерацио Хелветика между хора, говорещи 4 различни езика, се крепи върху средната стойност за всички около 100 точки. На Балканите, без изключение, е под 90. Роби между швейцарците не е имало и макар да не са непременно католици, са избрани да пазят Ватикана поради неподкупна честност и надеждност. Свободни хора, за които даже Папата не е бил достатъчно безупречен и Калвин е препоръчал просто хората да си гледат бизнеса, да се трудят добре и да не плащат индулгенции на Рим.

Накратко, Моронокрацията не е демокрация в нито един истински смисъл. Швейцария може да прави референдуми.

Слави Трифонов и Радев обаче — не!

От Фейсбук профила на Любомир Канов, психиатър и писател