Пловдив ликува! Ботев съсече Лудогорец в драма с дузпи на „Лазур“

7 Dni Plovdiv09.08.20171min1040
_R1W1254

Ботев (Пловдив) спечели Суперкупата на България. Канарчетата победиха с 6:5 след дузпи Лудогорец (1:1 в редовното време). Антигерой за шампионите от Разград при дузпите се превърна Марселиньо. Бразилецът единствен изпусна от бялата точка, докато „канарчетата“ бяха безпогрешни. В редовното време Тодор Неделев откри резултата в 16-ата минута, а Вандерсон изравни в 48-ата.

Това е втори финал в рамките на няколко месеца, в който Ботев Пловдив побеждава Лудогорец след този за Купата на страната през пролетта. Това е първа Суперкупа на България за пловдивчани.

Още в 10-ата минута Лазар Марин изпробва рефлексите на вратаря на Лудогорец Хорхе Броун. В 16-ата минута Ботев Пловдив поведе с 1:0. Тодор Неделев изпълни перфектно пряк свободен удар, като заби топката в горния десен ъгъл на вратата. След попадението “канарчетата” леко се прибраха в по-задни позиции и логичният натиск на Лудогорец се получи. До края на полувремето на три пъти гредите спасиха вратаря на Ботев Пловдив Даниел Кайзер. В 29-ата минута Марселиньо първи нямаше късмет да вкара във вратата. В същата атака последва опасен удар на Вандерсон, който бе спасен от стража на пловдивчани. А при добавката Анисе отново уцели десния страничен стълб. В добавеното време на първото полувреме Марселиньо уцели гредата за общо трети път от началото на мача.

Лудогорец започна по най-добрия начин второто полувреме. Още в 48-ата минута Вандерсон изравни за 1:1. Кешерю направи асистенцията и изведе бразилеца сам срещу вратаря на Ботев. Последва опасен удар на Моци, но над вратата.

В 56-ата минута дойде едно от най-чистите положения за Ботев след гола през първото полувреме. Цветомир Панов центрира отдясно, а Виана бе оставен непокрит в наказателното поле. Вместо да стреля силно и опасно с глава, той заби топката в земята и излезе в аут. Последваха по една офанзивна смяна и в двата състава. За Ботев се появи Крум Стоянов, а за Лудогорец – Жоао Паоло. Пет минути преди края на редовното време Тодор Неделев получи схващане и бе заменен, а на негово място се появи Алваро Юлияно. Редовното време приключи при равенство 1:1 и така се стигна до дузпи.

При тях по-точен мерник показаха „канарчетата“ и грабнаха трофея, Марселиньо пропусна още първата дузпа за Лудогорец. За Ботев точни бяха Балтанов, Виана, Генев, Бризола и Димов. За Лудогорец точни бяха Вандерсон, Натанаел, Анисе и Моци. Така в рамките на няколко месеца Ботев надиграва Лудогорец и след Купата, взе и Суперкупата.