ЦСКА разби и Локо, червените приземиха черно-белите

7 Dni Plovdiv06.08.20171min850

ЦСКА прекъсна черната си серия срещу Локомотив на стадион „Българска армия”. Възпитаниците на Стамен Белчев отнесоха с 4:1 четата на Войн Войнов и нанесоха първо поражение на смърфовете от началото на сезона. Така червените разгромиха и втория пловдивски отбор в елита, след като в миналия кръг прегазиха с 6:2 Ботев насред Коматево. Кошницата на черно-белите напълниха Тиаго Родригес,  Кристиян Малинов, Фернандо Каранга и Станислав Манолев, а почетното попадение за Локо заши Димо Бакалов.

Още след първия съдийски сигнал домакините притиснаха съперника. Логичното се случи в 13-ата мин., когато Тиаго Родригес матира Илко Пиргов за 1:0. Четвърт час по-късно червените предрешиха крайния изход. Кристиян Малинов удвои преднината им след пас на Станислав Манолев. ЦСКА продължи да доминира, а непосредствено преди почивката гостите изразиха претенции за дузпа за нарушение срещу Бакалов, но съдията не маркира такава.

След час игра преднината на червените стана класическа. Попаданието вкара Фернандо Каранга.  Пловдивчани опитваха да се върнат в мача. Димо Бакалов вкара с глава за 3:1 в 74-ата мин. Само четири минути по-късно  класата на столичани си каза думата и те реализираха  и четвърти гол. Заби го Станислав Манолев, който засече центриране отляво в 78-ата мин., и фиксира крайното 4:1 за ЦСКА.