Испански ветеран уби мечтата на Гришо за триумф на „Ролан Гарос“! Вердаско спука от бой неприличащия на себе си Димитров!

7 Dni Plovdiv01.06.20181min380
Гришо се провали

Жалко! Гордостта на България – Григор Димитров, приключи с участието си на „Ролан Гарос“. Третият кръг на надпреварата в Париж отново се оказа непреодолима преграда пред Гришо. Той отпадна на този етап и миналата година. Сега Димитров изхвърча от турнира след тежко поражение от  №35 в света Фернандо Вердаско с 6:7(4), 2:6,4:6 . Двубоят продължи   2 часа и 21 минути, а Григор сякаш не приличаше на себе си. Българинът демонстрира колеблива игра, изпълнена с грешки, нервност и липса на концентрация във възловите моменти. По време на мача имаше период, в който хасковлията  не успя да спечели гейм в продължение на около 50 минути. Така мечтата на Гришо да спечели турнир от Големия шлем ще трябва да почака.

След този успех Вердаско поведе с 3:2 победи в общия баланс помежду им. В предишния  мач на червени кортове  Димитров бе надиграл Фернандо  в Монте Карло през 2015 г. На 1/8-финалите 34-годишният испански ветеран ще се изправи срещу  Новак Джокович или Роберто Баутиста Агут.

В началото на първия сет се стигна до размяна на пробиви, след което събитията на корта протичаха равностойно. При 6:5 в полза на Григор, Вердаско не само, че спаси 4 сетбола, но спечели и тайбрека. Във втората част испанецът успя да пробие, след което доминираше тотално над разколебания и нервен Гришо и я спечели с категоричното 6:2. Вердаско поведе с 3:0 гейма в третия сет, като се очертаваше лесна победа, но Димитров не се предаде. Българинът направи два пробива, но накрая загуби с 4:6, с което отпадна и от турнира.