Гришо оцеля в 260-минутна инфарктна драма! Димитров възкръсна и обърна напорист и куцащ американец на „Ролан Гарос“!

7 Dni Plovdiv30.05.20181min2330
Tennis Australian Open 2018

Гордостта на  България – Григор Димитров, постигна  драматична победа и продължава в третия кръг на „Ролан Гарос“. Гришо надигра Джаред  Доналдсън с 6:7(2), 6:4, 4:6, 6:4, 10:8 след  драма, продължила почти 4 часа и 19 минути на корта в Париж. 21-годишният американец озори доста българина, който все пак успя да обърне резултата в своя полза. За успеха помогнаха и физическите проблеми на Доналдсън, който и към края на мача за пореден път поиска медицински таймаут. До последно обаче Джаред се бореше като лъв.  Гришо ще има възможност да подобри най-доброто си представяне на Откритото първенство на Франция.

Следващият съперник на Григор ще е Фернандо Вердаско. 34-годишният испански ветеран е сравнително неудобен противник за нашето момче. Балансът от срещите им досега 2:2 победи, като Вердаско триумфира в последната от тях. На старта Григор победи египтянина Мохамед Сафуат, заместил в последния момент контузения Виктор Троицки.

Двубоят между Димитров и Доналдсън бе дебютен в съперничеството им. Гришо успя да го спечели срещу 57-ия в света, макар и да се озори доста.

Мачът не започна добре за Григор. Доналдсън направи пробив и поведе с 2:0 гейма. Димитров се стегна и доведе нещата до 3:2, но загуби сета след тайбрек.  Гришо се върна в играта и изравни сетовете 1:1. Американецът обаче спечели третата част, след което Григор доведе нещата до пети решитерен сет. И трите части завършваха при резултат 6:4. В петия решителен сет нещата се развиваха инфарктно. В крайна сметка победоносно ръце вдигна Григор Димитров след 10:8 гейма.