Опълченците от Локо не издържаха на „Тича“! Гол-шедьовър и грандиозен гаф на кандидат за Русия прекършиха смърфовете, но черно-белите постигнаха целта си!

7 Dni Plovdiv16.05.20181min2100
Локо Пловдив-Черно море113

Локомотив загуби с 1:2 първия финален плейоф за седмото място срещу Черно море. Опълченците на Бруно Акрапович не издържаха на натиска на моряците на стадион „Тича“.  Пловдивчани се сринаха в рамките на 3 минути в средата на второто полувреме. Гол-шедьовър на Атанас Зехиров и попадение на Мехди Фенуш след голям гаф на борещия се да участва на Световното в Русия с отбора на Нигерия – Стивън Езе, дадоха добър аванс на варненци преди реванша на „Лаута“. Малко преди края Филип Михалевич върна надеждите на смърфовете, с което хората на Бруно Акрапович постигнаха най-важната си цел – да вкарат гол във Варна. Черно-белите изиграха кошмарен мач срещу тима, воден от бившия им треньор Илиан Илиев. В заключителните акорди на мача резервата Анте Аралица си изпусна нервите и получи директен червен картон, който ще го остави извън сметките на Акрапович за реванша.

Моряците натиснаха съперника още след първия съдийски сигнал. В началото домакините не успяха да застрашат сериозна вратата на Антони Милина. Последваха удари на Ради Василев и Георги Божилов, които не поразиха целта. До края на първата част гостите ударжаха натиска на варненци.

След почивката Черно море се вдигна на още по-силен щурм. Опасните положения и карамболите пред вратата на Милина зачестиха. При една такава ситуация в 59-ата мин. първо Фенуц направи непростим пропуск, а след това и Кононго не успя да прати топката в мрежата. В 61-ата мин. се случи логичното и Милина капитулира. Атанас Зехиров откри резултата с истински гол-шедьовър, пращайки топката в сглобката с фалцов удар от десния фланг. Само 3 минути по-късно варненци нокаутираха пловдивчани. Стивън Езе направи кошмарна грешка, след която Фенуш изскочи сам срещу Милина и без проблеми удвои – 2:0. Последваха нови пропуски на домакините, преди Филип Михалевич да се възползва от една от малкото възможности за Локо и да фиксира крайното 1:2 в 84-ата мин. Вратарят Милина прояви котешки рефлекс в първата минута на продължението, отбивайки със сетни сили удар от фаул на Георги Илиев в корнер. Секунди преди края Анте Аралица изрази претенции за дузпа, но вместо това  реферът Николай Йорданов  показа директен червен на хърватския нападател, защото прецени, че той е ударил без топка футболист на Черно море.