Стивън Петков застреля любимата си жертва! Ботев изяде Верея за кеф на бултрасите!

7 Dni Plovdiv15.05.20181min270
Ботев-Верея10

Ботев удари само с 2:0 Верея в последния си домакински мач за този сезон. Възпитаниците на треньора Николай Киров обраха овациите на феновете по трибуните на базата в Коматево. Стивън Петков за пореден път се превърна в герой за канарчетата. Златният жокер, който този път водеше атаката, накара на бултрасите да изригнат на два пъти. Капитанът на канарчетата Лъчезар Балтанов изигра своя юбилеен стотен мач с жълто-черния екип. Официален дебют за пловдивчани направи 16-годишният супер талант от школата Станислав Шопов. Ботев ще завърши на пето място в крайното класиране, а  активът на пловдивчани вече е 55 точки.

ВИЖТЕ ТУК МНОГО СНИМКИ ОТ ЕМОЦИИТЕ НА ТЕРЕНА И ПО ТРИБУНИТЕ ПО ВРЕМЕ НА ПОСЛЕДНОТО ДОМАКИНСТВО

Още след първия съдийски сигнал на Драгомир Драганов домакините взеха инициативата. Канарчетата обаче така и не стигнаха до чисти голови положения с изключение на един удар на Стивън Петков. В 25-ата мин. Верея претендираше за дузпа за игра с ръка на Димитър Пиргов, но нямаше основания тя да бъде отсъдена. Домакините откриха резултата в 28-ата мин. Стивън Петков матира стража на гостите с глава за 1:0. До почивката двубоят продължи в същото русло.

След антракта срещата продължи да бъде изключително отворена, като момчетата на Белия не изпускаха инициативата и играеха, за да доставят кеф на бултрасите. В 57-ата мин. Радо Терзиев едва не си отбеляза автогол.  Ботев уби интригата в 63-ата мин. Разписа се отново Стивън Петков, който много често бележи в мрежата именно на този съперник. Нападателят вкара отблизо с пета, само минута след като вратарят Наумов спаси негов удар, когато голаджията беше останал сам срещу него. Стивън Петков увеличи сметката си на 15 гола от началото на сезона, а именно на неговота място влезе 16-годишният Слави Шопов, който изигра първия си мач с жълто-черния екип, влизайки в игра за последните 15 минути. До края футболистите направиха всичко възможно младокът да ознаменува дебюта си с гола, а и Слави показа завидно самочувствие и игра.