Локо се издъни в Русе! Отрязал смърфовете съживи драконите!

7 Dni Plovdiv19.04.20181min290
Локо Пд- Дунав Русе09

С доста промени в състава си Локомотив загуби с 0:1 от Дунав в Русе. Успехът за драконите донесе Исмаил Иса, когото смърфовете ухажваха доста сериозно преди началото на сезона, но той отхвърли предложението им. След това поражение на черно-белите статуквото в група Б на втората осмица се запази – пловдивчани останаха на втората позиция. Възпитаниците на Бруно Акрапович продължиха доста негативната си серия под негово ръководство, като през голяма част от мача играха и доста слабо. В добавено време бившата звезда на Локо Бирсент Карагарен остави Дунав да доиграе мача с 10 души на терена. С успеха домакините излязоха от черната си серия напоследък.

Локо стартира двубоя по-активно.  Капитанът на пловдивчани Веселин Марчев отправи първия точен удар в 10-ата мин., но Луков спаси. Домакините откриха резултата в 28-ата мин. Исмаил Иса вкара куриозен гол с гърди. Нападателят прати топката в мрежата на Милина след центриране на Васев и последвало отклонение на кълбото в Стивън Езе. Локомотив отговори с неточни удари на Бакалов и Михалевич.

В 52-ата мин. черно-белите имаха претенции за дузпа, когато след корнер топката срещна ръката на Попадийн, но реферът Ангел Баялцалиев не видя нарушение на правилата.  Драконите едва не удвоиха преднината си в средата на втората част. Карагарен напредна и подаде към Ненов, но шутът му срещна гредата. До края Велковски пропиля златен шанс да изравни, а Карагарен изпусна да направи победата на Дунав по-изразителна.В  продължението Карагарен получи втори жълт картон и домакините завършиха мача с човек по-малко.