Вездесъщият голмайстор на Локомотив прати черно-белите в Битката за Лига Европа! Отборът на Балъков се превърна в любимата жертва на смърфовете!

7 Dni Plovdiv15.04.20181min480
Локо Пд-Етър12

Локомотив отново се върна на победния път. Черно-белите удариха с 1:0 Етър на „Лаута“ и постигнаха третия си пълен успех под ръковдството на Бруно Акрапович в 15-ия мач на босненския специалист начело на отбора. В герой за втората домакинска победа при него се превърна вездесъщият Димо Бакалов. Голмайсторът на смърфовете заби 8-ия си гол в шампионата и на практика бетонира тима на едно от първите две места в група Б на втората осмица, с което гарантира участие на Локо в плейофите за седмото място. Черно-белите записаха и трета поредна победа срещу болярите през тази кампания.

ВИЖТЕ ТУК МНОГО СНИМКИ ОТ МАЧА И ЕМОЦИИТЕ ПО ТРИБУНИТЕ

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на жертвите от автомагистрала „Тракия“ в петък.  Още от началото стартираха и двуострите атаки, въпреки че двата тима не стигаха до чисти голови положения. В рамките на няколко минути след 30-ата черно-белите се развихриха и пропиляха златни възможности да открият резултата. Гъргич отчая последователно Марчев и Аралица. Капитанът на смърфовете стреля много опасно от дъгата в 35-ата мин, но кълбото премина на сантиметри от целта.

Домакините продължиха да преследват попадението и след почивката и логично стигнаха до него. Димо Бакалов разпечата мрежата на Гъргич в 53-ата мин. Звездата на Локо го матира, засичайки пас на Аралица. Хората на Красимир Балъков се поокопитиха и на свой ред започнаха да атакуват по-масирано, но не успяха да затруднят сериозно Пиргов и да затворят обръча около вратата му. След пряк свободен удар в 78-ата мин. се стигна до най-дискусионната ситуация . Пашов стреля, топката се отби в ръката на Стивън Езе, но Ивайло Димитров – Сватбата прецени, че няма дузпа, а даде корнер за болярите. Резултатът се запази до края, а Локо без да блести се доближава до целта участие на бараж за Лига Европа и спечелване на квотата.