Голям късмет за България в най-богатото унгарско село! Трикольорите победиха Казахстан на Мъри в последната секунда!

7 Dni Plovdiv26.03.20181min3620
България срещу Босна

България измъкна много късметлийска победа с 2:1 срещу Казахстан на Станимир Стоилов. Контролата между двете национални гарнитури се проведе на стадион „ Панчо Арена“ в унгарското село Фелчут. На известният жител на селището, което няма население и от 2000 души, е унгарският премиер Виктор Орбан, чието детство преминава именно там. Фелчут е най-богатото село в Унгария и най-богатата местна община от 2009 година насам. На трибуните на съоръжението присъстваха едва около 100-150 привърженици.

Избраниците на Петър Хубчев стигнаха до първия си успех през 2018 година буквално в последната секунда. Драматичната победа донесе Николай Бодуров с глава след центриране от фаул в 6-ата мин. на добавеното време. Резултата откри Ивелин Попов в 23-ата мин.  от дузпа. Казахите се върнаха в мача след почивката, когато сериозно застрашиха вратата на трикольорите. Попадението за тях заби резервата Еркубулан Тунгишбаев в 56-ата мин. Нашите трябва да се радват, че хората на Мъри не успяха да обърнат изцяло развоя на мача. Националите пък тотално разочароваха с играта и почти не създадоха опасности пред вратата на съперника. Все пак те показаха желание за игра поне през първото полувреме.

Доскорошният футболист на Ботев Цветомир Панов игра като титуляр, а звездата на канарчетата Тодор Неделев се появи като резерва. Халфът замени Станислав Манолев в 57-ата мин.