Ботев надигра тотално в Локомотив в Битката за Пловдив! Гредите спасиха черно-белите от разгром!

7 Dni Plovdiv18.03.20181min710
Юноши - Ботев Локо - набор 2004

Ботев се наложи с 3:2 над Локомотив в градското дерби от първенството при набор 2004. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата на “канарчетата” в “Коматево”.

“Жълто-черните” играха далеч по-добре от своя съперник и пропуснаха да запишат по-убедителна победа. По този начин ботевистите загряха за предстоящия в сряда първи полуфинал срещу ЦСКА-София за Купата на БФС.

Мачът стартира великолепно за момчетата на Андрей Андреев, които до 15-ата минута вече имаха аванс от три гола в резултата. Попаденията реализираха Никола Гелин, Иван Аврамов и Никола Илиев.

След бурното начало “канарчетата” намалиха леко оборотите и при една от редките си атаки “смърфовете” намалиха резултата. До края на първата част “жълто-черните” удариха на два пъти гредите и изпуснаха още няколко добри ситуации.

След почивката полуфиналистите за Купата продължиха да бъдат по-настоятелни и удариха и трета греда. Вместо да си осигурят още по-комфортен аванс обаче, “канарчетата” инкасираха второ попадение, но до края на срещата не допуснаха положения пред вратата си и взеха трите точки.