Страхотен подарък за ЧРД на Ботев! Канарчетата направиха уникален обрат срещу Верея! Феноменален гол на Жоао Пауло вдъхнови жълто-черните!

7 Dni Plovdiv12.03.20181min650
Радост на играчи на Ботев след гола срещу Верея

Ботев направи уникален обрат срещу Верея и си подари страхотен подарък за 106-ия рожден ден на клуба. Канарчетата  спечелиха с  4:2 на „Трейс Арена“, след като изоставаха с 0:2 до 18-ата мин. Домакините взеха комфортен аванс след  две попадения на дебютиралия за старозагорци Венцислав Христов, който на няколко пъти отряза пловдивчани за трансфер при тях. Началото на обрата даде Жоао Пауло с феноменален гол от около 40 метра. След почивката Ботев заби още три безответни гола чрез Диого Кампос, Тодор Неделев и златната резерва Стивън Петков.

Успехът над Верея бетонира Ботев на петата позиция във временното класиране с актив от 39 точки. По време на плейофите канарчетата ще преследват четвъртото място в крайното класиране, което може да се окаже разковничето за ново участие в Лига Европа. Солидна група бултраси подкрепиха любимците си на „Трейс Арена“ и ги накараха да се чувстват като домакини в Стара Загора.