Уникална драма! Десет от Локо изпуснаха победата срещу Славия в последната секунда! Черно-белите дадоха две жертви за дербито!

7 Dni Plovdiv25.02.20181min540
Славия Локомотив Пловдив (29)

Локомотив изпусна по най-инфарктния начин победата срещу Славия на Националния стадион „Васил Левски“. Буквално в последото действие от мача белите стигнаха до драматично 1:1 в петата минута на добавеното време. Смърфовете, които играха с 10 души почти през цялото второ полувреме, откриха резултата чрез вездесъщият Димо Бакалов. За съжаление той напусна контузен на почивката. Янис Карабельов обаче измъкна белите в последната секунда на двубоя. Официален дебют за черно-белите направи бразилецът Елитон Жуниор. Червен картон за Локо получи Муса Махомед. Той твърдо няма да играе в дербито с Ботев, а за Бакалов все още не е ясно.

ВИЖТЕ ТУК СНИМКИ ОТ МАЧА И СНЕЖНАТА ВИЕЛИЦА НА НАЦИОНАЛНИЯ СТАДИОН

Срещата на стадион “Васил Левски” се играе при доста тежки атмосферни условия и силен снеговалеж. Резултатът бе открит от гостите още в шестата минута. Тогава Мухамед Муса изведе отлично Веселин Марчев по дясното крило, който от своя страна намери Димо Бакалов на празна врата и за крилото нямаше проблеми да вкара. До края на първата част пловдивчани можеха да стигнат и до второ попадение, но след една многоходова атака удар от малък ъгъл на Парвизджон Умарбаев мина покрай гредата.

ВИЖТЕ ТУК СНИМКИ КАК “ЛАУТА АРМИ” ПРЕВЗЕ “ВАСИЛ ЛЕВСКИ”

В началото на втората част гостите останаха с човек по-малко. Муса задържа Галин Иванов, който се измъкваше сам срещу вратаря и получи директен червен картон.До края пред вратата на Пиргов вреше и кипеше, но стражът пази като лъв, а съотборниците му изиграха много правилно тактически мача и удържаха победата до последните секунди на мача. Извън 4-те минути на добавеното време обаче настана драмата, когато резервата Янис Карабельов засече центриране на Галин Иванов и донесе точката за столичани.