Уникална драма лиши Марица от историческа победа в Шампионската лига!

7 Dni Plovdiv08.02.20181min510
Марица-Химик Полша54

Марица изигра най-силния си мач в  Шампионската лига, но невероятна драма лиши  пловдивчанки от първа победа в груповата фаза на турнира. Момичетата на Иван Петков предвкусваха успеха, но загубиха с 2:3 гейма (19:25, 25:18,25:23, 20:25, 11:15). В решителния тайбрек пловдивчанки водеха с 10:7, но не издържаха психически, а гостенките показаха характер, като и  късметът и опитът им помогнаха да обърнат нещата и да изтръгнат успеха. Марица все пак спечели първа историческа точка за клуба и България в групите на най-комерсиалния клубен европейски турнир. За съжаление това е четвъртата поредна загуба на жълто-сините в надпреварата.

ВИЖТЕ МНОГО СНИМКИ КАК МАРИЦА ИЗПУСНА НОВ ИСТОРИЧЕСКИ ТРИУМФ ПРЕД ЕКЗАЛТИРАНАТА ПЛОВДИВСКА ПУБЛИКА

Около 4000 пловдивчани подкрепяха неистово своите любимки, които дадоха всичко от себе си, за да зарадват феновете си с победа в последния си домакински мач от груповата фаза на Шампионската лига. Двубоят продължи над 2 часа и половина. В залата да подкрепят гордостта на Пловдив дойдоха куп личности от политическия, културния и спортния живот на града ни.

За Марица дебют направи 17-годишната Александра Миланова. Националката на България Страшимира Симеонова бе сред най-добрите за полякините.

Нашите момичета загубиха първия гейм. След това обаче те се амбицираха и доведоха нещата до 2:1 в своя полза. Полякините се върнаха в мача. В тайбрека  пловдивчанки поведоха и предвкусваха успеха, но Хемик се съживи в края и обърна нещата в своя полза.