Ботев изпусна арменци в последната си контрола в Турция! Двата тима едва не се сбиха!

7 Dni Plovdiv02.02.20181min340
Ботев-Марица11

Ботев извъртя нулево реми с арменския Пюник Ереван в последната си контрола от подготвителния лагер в Алания. Възпитаниците на Николай Киров доминираха на терена, но не успяха да преодолеят защитата на съперника. Двата тима на два пъти едва не се хванаха за гушите заради прояви на арменците.Така активът на “канарчетата” в южната ни съседка е една минимална победа (1:0 над Олександрия), две загуби (0:2 от Сабуртало и 0:1 от Монтана) и две равенства (2:2 с Раднички и 0:0 с Пюник).

В 12-ата минута Тодор Неделев пусна пас към включилия се в атака Йордан Минев. Левият бек остави топката на Стивън Петков, който от около 18 метра стреля, но право в ръцете на вратаря. В 26-ата минута Диого Кампос центрира в пеналта, където Лъчезар Балтанов и Стивън Петковбяха оставени непокрити. Двамата обаче не се разбраха и така “канарите” пропуснаха добра възможност за откриване на резултата.Първото полувреме завърши с разправия между двата отбора, в която най-агресивен бе треньорът на Пюник, но в крайна сметка всичко се размина и футболистите се прибраха в съблекалните си.

Пет минути след почивката грубо влизане на арменски защитник в краката на Кристиан Добрев предизвика ново напрежение между играчите на двата тима, което бързо утихна, а за щастие 16-годишният нападател на Ботев се размина без контузия.Малко по-късно дойде и най-чистото положение за жълто-черните. След центриране на Кристиан Добрев топката стигна до Серкан Юсеин, който свали с гърди към Диого Кампос. Бразилецът отправи мигновен удар с левия крак, който профуча на сантиметри над напречната греда.