Жалко! Марица не приличаше на себе си и не успя да се противопостави на сръбкини в Шампионската лига!

7 Dni Plovdiv11.01.20181min770
Волеибол Марица Пл-Визура Белград12

Марица изигра изненадващо слаб мач в Група С на Шампионската лига и отново загуби. Момичетата на Иван Петков получиха подкрепа от около 4000 пловдивчани в зала „Колодрума“, но и това не помогна, за да бъде прекършен отборът на Визура (Рума). Жълто-сините отстъпиха с 1:3 (17:25, 25:22, 17:25, 13:25)  гейма пред сръбкините.   В този мач обаче липсваше нахъсаността и амбицията, с която маричанки влязоха в първия си исторически мач в Шампионската лига, когато играха срещу рускините от Динамо Казан.  Пловдивчанки все пак спечелиха първия си гейм в най-престижния клубен турнир.

ВИЖТЕ ТУК МНОГО СНИМКИ ОТ МАЧА И КОИ СА ПЛЕЯДАТА ЗВЕЗДИ, КОИТО ПОДКРЕПИХА МАРИЧАНКИ В КОЛОДРУМА

Дебют за пловдивчанки направи новата им звезда – Шайна Джоузеф. Канадската националка също даде всичко от себе си, но съперничките от Сърбия показаха повече класа и съсредоточеност във възловите моменти и спечелиха двубоя. А Марица записа втора поредна домакинска загуба в най-престижния европейски клубен, където нашите момичета са първият представител на България.  Жълто-сините се представиха на обичайното си ниво във втория гейм. В останалите обаче гостенките имаха превъзходство и допуснаха доста грешки, които също помогнаха на съперничките им. Отсъствието на Кремена Каменова и Таня Петкова също се оказа доста решаващо.

Сред публиката личаха куп известни личности от политическия и спортния живот в Пловдив. Да подкрепят момичетата на Иван Петков от трибуните дойдоха кметът Иван Тотев, Петър Зехтински, административният директор на Локомотив и общински съветник Атанас Узунов и куп други представители на пловдивския елит, предимно спортни деятели.

Изключително важният мач за Марица нямаше как да пропусне и треньорът на Ботев Николай Киров, който е кум на наставника на волейболния тим Иван Петков. Футболистите наканарчетата и хора от спортно-техническия щаб също подкрепиха съгражданките си. Сред тях баха Тодор Неделев, Стивън Петков, Пламен Димов, Цветомир Панов, Иван Чворович и други.

От Локомотив за Марица викаха треньорът Бруно Акрапович и доста от играчите на отбора, сред които Димо Бакалов и Димитър Везалов.  Баскетболистите на Академик Бултекс 99, начело с треньора си Асен Николов  също подкрепиха съгражданките си.

След края на мача пловдивската публика окуражи своите любимки и ги изпрати с аплодисменти.