Академик Бултекс 99 победи Берое за Купата в драма с невeроятни обрати

7 Dni Plovdiv11.01.20181min270
Баскетбол - Академик - Берое - Купа на България

Академик Бултекс 99 победи Берое с 84:78 /27:20, 16:18, 13:19, 28:21/ в първи мач от четвъртфиналния сблъсък от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже в Комплекс СИ²ЛА в Пловдив. Двубоят се превърна в истинска драма с невероятни обрати, а пловдивският тим взе аванс от 6 точки преди реванша в Стара Загора следващата сряда, който обещава да бъде също толкова интригуващ. Домакините два пъти повеждаха с по 11 точки, но Берое веднага се връщаше в мача и на свой взе аванс от 7 точки. В края обаче студентите показаха по-здрави нерви, а и умората при гостите си каза думата, тъй като след контузията на Николов останаха само с 6 души.

Отборът на Асен Николов започна уверено, овладя подкошието чрез Маравич и Митко Димитров и стреляше точно от средна дистанция. Във втората четвърт дръпна с 11 точки, но след индивидуални грешки позволи на Берое да намали разликата. Третата част се превърна в истински трилър. Близо 5 минути нито един от двата отбора не успя да отбележи кош. Тогава с тройка на Мартин Дурчев и кош с фаул на Адриян Секулов Академик Бултекс 99 отново дръпна с 11 точки. Домакините се отпуснаха и тима на Любо Минчев осъществи пълен обрат с 4 поредни тройки. В началото на последната четвърт гостите вкараха още две и поведоха със 7 точки. Тогава студентите заздравиха защитата, Дурчев, Юмипиг и Шакир Смит стреляха точно от тройката и се стигна до нов обрат в полза на Академик Бултекс 99.

За домакините блестеше Айзея Юмипиг, който наниза 22 точки /4 от 6 в далечната стрелба/ и грабна цели 8 борби, въпреки ниския си ръст. Митко Димитров завърши със 17 точки и 7 борби, Мартин Дурчев добави 13 точки. За Берое Александър Янев записа дабъл-дабъл с 19 точки и 11 борби, Тихомир Желев записа 17 точки, от които 5 тройки, Майк ди Нуно се отчете с 16 точки.