Тази постъпка на Гришо ще ви остави без думи! Димитров изуми целия свят! Вижте какво направи Гришо по време на мача с Едмънд! (СНИМКИ)

7 Dni Plovdiv05.01.20181min16590

Гордостта на България Григор Димитров удиви света с изключитилното си джентълменско поведение. Гришо се прояви като човек с главно „Ч“ по време  на  мача си в Бризбейн срещу Кайл Едмънд от четвъртфиналите в турнира. При 4:4 и 15:0 за българина  в третия сет, британецът се стропол на корта, изпитвайки ужасна болка. Кайл получи контузия на глезена на десния крак.

Контузията на Едмънд не остави безучастен   Димитров. Григор  прескочи мрежата между двете полета и се втурна да помага на съперника си.  След това Гришо и съдията съпроводиха Едмънд  до столчето, за да получи лекарска помощ. Срешата бе прекъсната за около 5 минути.

Снимки: Марица