Невиждана драма! Левски би Академик в последната секунда! Тити Папазов вилня в Пловдив, аха да се сбие с фенове!

7 Dni Plovdiv14.12.20171min730
баскетбол - Академик Бултекс - Левски

Академик Бултекс 99 бе на прага на страхотен обрат, но отстъпи на Левски с 67:69 /12:16, 9:21, 22:14, 24:18/ с кош на Веско Веселинов буквално в последната секунда в мач от поредния кръг на Балканската лига в Комплекс СИ²ЛА. Отборът на Асен Николов навакса пасив от 21 точки в средата на двубоя и със здрава защита и отлична стрелба от тройката през втората част настигнаха сините, но нямаше шанс в края. Каквото можаха направиха и гръцките съдии, които удариха здраво рамо на гостите в решителни моменти от мача.

Пловдивският тим излезе с доста проблеми, тъй като трима играчи – Шакир Смит, Станислав Ваклинов и Васил Бачев не бяха пълноценни заради травми, а и стрелбата не вървеше в началото. С агресивна защита гостите от Левски методично трупаха преднина и се оттеглиха с 16 точки аванс на почивката.

В началото на третата четвърт домакините заздравиха защитата, оправиха мерника в далечната стрелба и с тройки на Джонсън, Бачев, Дурчев и Шакир Смит се върнаха в мача, стопявайки пасива на 5 точки 3 минути преди края на частта.

Още две тройки на Дурчев и Бачев намалиха аванса на Левски само на 2 точки в началото на последната решителна четвърт и дори поведоха с 54:53 с тройка на Шакир Смит. До края играта вървеше равна, но Веско Веселинов вкара решителен кош със сирената и донесе успеха на Левски.

Въпреки травмата Шакир Смит бе най-резултатен за домакините с 20 точки, Мартин Дурчев добави 12, Мануел Джонсън – 10. Никола Маравич записа дабъл-дабъл за Левски с 16 точки и 12 борби, Станимир Маринов се отчете с 15, Иван Алипиев добави 13

Треньорът на Левски  Константин Папазов заигра в  втръсналата роля на палячо след края на мача. Тити влезе в махленски спор с фенове на домакините и едва не си отнесе боя. Отърва го колегата му Асен Николов, а Папазов му се отблагодари с комплименти.