Марица измъчи един от най-класните отбори в света в мач за историята! Рекордните 4000 пловдивчани подкрепиха гордостта на града ни! Героините на Петков се бориха до последно, но класата на Динамо Казан и Елица Василева се оказа прекалено висока!

7 Dni Plovdiv13.12.20171min5770
Марица Лд-Динамо Казан35

Марица се представи достойно срещу един от най-класните отбори в света при дебюта си в груповата фаза на Шампионската лига. Златните момичета на Иван Петков загубиха с 0:3 (19:25, 23:25, 23:25) гейма от Динамо Казань (Казан), в чиито редици блестеше капитанката на националния отбор на България Елица Василева. Около 4000 души подкрепиха жълто-сините и станаха свидетели на историческия волейболен мач за женския ни волейбол.

ВИЖТЕ ТУК СНИМКИ ОТ ЗРЕЛИЩНИЯ ВОЛЕЙБОЛЕН СБЛЪСЪК, УНИКАЛНОТО ШОУ ПО ТРИБУНИТЕ И КОИ ИЗВЕСТНИ ЛИЧНОСТИ ПОДКРЕПЯХА МАРИЦА

Във врящия котел на зала „Колодрума“ присъства и кметът на Пловдив инж. Иван Тотев. Треньорът на Ботев Николай Киров, който е кум на наставника на Марица Иван Петков, също подкрепяше жълто-сините от трибуните. В залата присъстваха още куп известни личности от спортния, политическия и културен елит. Сред тях бяха административният директор на Локомотив Атанас Узунов, кметът на Тракия Костадин Димитров. Футболисти на Ботев и Локомотив също дойдоха да подкрепят маричанки.

Гордостта на Пловдив загуби двубоя без да спечели гейм, но момичетата на Иван Петков дадоха всичко от себе си, за да затруднят максимално именития си съперник.  Пловдивчанки показаха характер особено в третия гейм, когато стигнаха до 23:24. Класата на вицешампионките на Русия обаче си каза тежката дума и нашите героини трябваше да преклонят глава. Пловдивчанки показаха зъби и загатнаха, че няма да се дадат без бой в своята група в Шампионската лига. Рускините спечелиха доста точки с атаки през центъра, на които маричанки не успяваха да се противопоставят. Елица Василева изигра доста силен мач за Динамо Казан. Именно тя реализира и последната победна точка в мача.