Ботев крачи уверено към нов триумф с Купата! Рецитал на Стивън Петков прекърши Литекс!

7 Dni Plovdiv12.12.20171min890
_49T8104

Ботев крачи уверено към нов триумф с Купата на България. Героите на Николай Киров- Белия разпиляха втородивизионния Литекс с 5:0 на базата в Коматево в първия четвъртфинален сблъсък от турнира. Така канарчетата взеха и сладък реванш от ловчанлии за отпадането от тях на полуфиналите в надпреварата преди 9 години. Жълто-черните се класираха с лекота за полуфиналите и превърнаха последния си мач за изключително успешната 2017-а година в истинско забавление за бултрасите. Над всички блестеше Стивън Петков, който за първи път почна като титуляр на върха на атаката. Двубоят се превърна в негов рецитал, а той заби хеттрик. По едно попадение добавиха Фелипе Бризола Тодор Неделев. Гостите завършиха мача с 10 души, след като Иван Иванов получи червен картон половин час преди края.

ВИЖТЕ ТУК СНИМКИ ОТ ФИНАЛНИЯ КУПОН НА КАНАРЧЕТАТА ЗА ГОДИНАТА

Още след първия съдийски сигнал футболистите на Ботев взеха инициативата. В 8-ата мин. Стивън Петков пропиля шанс да открие резултата. Нападателят обаче не прояви милост в 15-ата мин., когато с глава вкара за 1:0 след перфектно центриране на Ндонгала. Последваха последователни пропуски на Ндонгала и Бризола. Петков удвои преднината на жълто-черните в 29-ата, след като получи топката в малкия пеналт от Неделев. В добавеното време на първото полувреме Тошко асистира и на Бризола за 3:0.

След почивката Раденцов нацели гредата в 55-ата мин., което бе и най-интересното положение за гостите. В 63-ата мин. съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа за канарчетата за фаул на Иван Иванов срещу Густаво, а играчът на ловчанлии получи втори жълт картон.  Стивън Петков вкара за 4:0 и оформи своя хеттрик. Неделен ознаменува добрата си игра с гол в 87-ата мин., с което оформи крайното 5:0 за Ботев.