Уникално! Спортист №1 на Пловдив стана цял отбор! Волейболната Марица грабна приза за 2017 година!

7 Dni Plovdiv11.12.20171min770
Спортист на годината Пловдиж 2016г 05

Уникално! Спортист №1 на Пловдив за 2017 година не е един състезател, а цял отбор.  Короната получи женският волейболен отбор на Марица. Гордостта на Пловдив заслужи приза, след като през тази година триумфира с шампионската титла и Купата на България, а след това златните момичета на треньора Иван Петков направиха исторически подвиг, класирайки се в групите на Шампионската лига.  Жълто-сините се превърнаха в първия български отбор, който проби в най-престижния клубен европейски турнир.

СНИМКИ ОТ ЦЕРЕМОНИЯТА ПО НАГРАЖДАВАНЕТО И РАЗРЯЗВАНЕТО НА ПРАЗНИЧНАТА ТОРТА ВИЖТЕ ТУК

Тържествената церемония се проведе Гранд хотел “Пловдив”. Наградата на победителките връчи лично кметът Иван Тотев.

На второ място в класацията за Спортист на годината на Пловдив се нареди джудистът Янислав Герчев

Каратистът Иван Команов стана №3. Брат му  Александър Команов, който вчера завоюва третата си световна титла, остана извън класацията, защото гласуването се проведе на по-ранен етап.

Лекоатлетката Александра Начева стана най-добър млад спортист на Пловдив за 2017 г. Друг представител на Царицата на спортовете –  Лиляна Георгиева, се класира втора. Третото място зае  шахматистката Виктория Радева.