Ботев сложи край на хиксовете! Жълто-черните натупаха Етър класически след голове шедьоври! Два червени картона оцветиха сблъсъка между канарчетата и болярите!

7 Dni Plovdiv09.12.20171min1590
Ботев Пд-Етър20

Ботев разби само с 3:0 Етър в последния си мач от първенството преди зимната пауза. Канарчетата доминираха тотално на базата в Коматево. С този успех жълно-черните отново се върна на победния път, слагайки край на серията си от 6 поредни равенства в официални срещи. Попаденията за пловдивчани забиха Серкан Юсеин, Дуде Ндонгала и Цветомир Панов.  И двата тима завършиха мача в намален състав. Първо преждевременно към душовете пое Серкан Юсеин, а след почивката същата съдба сполетя и Иван Скерлев от болярите. След тази победа поне временно Ботев изскочи на пето място във временното класиране с актив от 32 точки.

В първите минути гостите започнаха нахъсано. Ботев обаче взе набързо инициативата. В 7-ата мин. Серкан Юсеин вкара страхотен от воле в стил „падащ лист“ за 1:0.  Жълто-черните продължиха да доминират. Логичното се случи в 26-ата мин., когато Ндонгала удвои. Той напредна мощно отляво и матира Христо Иванов с прехвърлящ удар. Само 120 секунди по-късно канарчетата останаха с човек по-малко, след като героят Юсеин получи втори жълт картон.

Малко след антракта Ботев довърши съперника си с трети гол. Преднината на жълто-черните класическа направи Цветомир Панов. Националът напредна страхотно отдясно и необезкояван заби топката в мрежата за 3:0. В 58-ата мин. и гостите останаха с 10 души на терена. Втори жълт картон получи и Иван Скерлев и пое преждевременно към душовете. В 64-ата мин. Виана направи фрапантен пропуск. До края двубоят се доиграваше, въпреки че канарчетата продължиха да търсят още попадения. Топката посети още веднъж мрежата на Иванов, но златната резерва Стивън Петков се оказа в положение на засада и реферът Ангел Ангелов отмени попадението.