Късмет и съдийски гафове спасиха Локо срещу Верея! Столът на Акрапович се разклати!

7 Dni Plovdiv05.12.20171min1650
Локо Пд-Верея07

Локомотив изигра поредния си слаб мач. Черно-белите обаче все пак успяха да стигнат до равенство 1:1 срещу гостуващия Верея.  И след този двубой пловдивчани останаха без победа под ръководството на Бруно Акрапович. Голът за гостите заби бившият смърф Илиян Йорданов, а за Локо вкара Симеон Райков отсъдена за леко спорна дузпа срещу Бакалов. Мъките на черно-белите при босненския специалист продължават пети пореден мач за първенството. В тях смърфовете регистрираха 3 загуби и 2 ремита. Две от пораженията дойдоха на „Лаута“, а в петте мача под ръководството на Акрапович смърфовете вкараха само две попадения.  Босненският специалист задължително ще трябва да изведе Локо до победата в последния мач преди зимната пауза – гостуване на Дунав, за да не се стигне до изненадваща скоропостижна раздяла с него. Съдийските грешки продължиха и в този двубой. Реферът Ангел Баялцалиев отмени по-скоро редовен гол за гостите, реализиран от бившето канарче Георги Андонов. В крайна сметка Локо спечели първа точка на “Лаута” под ръководството на Акрапович.

Мачът започна перфектно за Верея. Още в 7-ата мин. гостите откриха резултата. Петър Витанов изведе перфектно Илиян Йорданов на ръба на засадата. Юношата на Ботев, който е бивш футболист на Локомотив, матира Пиргов за 0:1. В 13-ата мин. стражът на черно-белите предотврати втори гол в своята мрежа, спасявайки удар отблизо на Андонов. През първия четвърт час от двубоя хората на Илиев Илиев доминираха на терена. В 32-ата мин. смърфовете пропиляха най-изгодното си положение, след като Бакалов не успя да преодолее Колев след удар с глава. До почивката домакините натиснаха, но не успяха да изравнят.

След антрактадвубоят продължи двуостро. В 65-ата мин. гостите стигнаха до второ попадение чрез Георги Андонов. Той овляда топката с горната част на рамото, след което прати топката в мрежата. Реферът Баялцалиев първоначално зачете гола, но след консултация с асистента си зад голлинията отмени попадението, отсъждайки игра с ръка на нападателя. Накрая и късметът проработи и черно-белите стигнаха до равенството. Бенгюзов се намеси закъсняло и фаулира Бакалов в пеналта, за което Баялцалиев отсъди дузпа. Резервата Симеон Райков стреля безпощадно от бялата точка  1:1.