Ботев записа пети пореден хикс! Съдията закла и канарчетата, и моряците във Варна!

7 Dni Plovdiv02.12.20171min1840
Черно море - Ботев~11

Ботев и Черно море извъртяха боево 0:0 на стадион „Тича“ във Варна. Хиксът е пети пореден за възпитаниците на Николай Киров в първенството. Този път обаче двубоят не завърши 1:1, както предходните четири.  Двата тима изнесоха здрав сблъсък под дъжда в морската ни столица. Реферът Николай Йорданов ощети и двата отбора, след като не изгони Хасани от домакините, а след това не даде дузпа за моряците именно след нарушение срещу него.  Той не даде дузпа и за жълто-черните. Канарчетата бяха по-добрият отбор през по-голямата част от двубоя, но не успяха да стигнат до победата, макар че варненци имаха две много чисти положения, а треснаха и гредата. Йорданов оцвети двубоя в жълто, като показа цели 11 официални предупреждения.

ВИЖТЕ СНИМКИ КАКВА КОРИДА СТАНА В ДЪЖДА НА “ТИЧА” ПОД ОТЧАЙВАЩАТА СВИРКА НА НИКОЛАЙ ЙОРДАНОВ ТУК

Двубоят започна двуостро. В първите минути обаче липсваха изгодните голови положения. Запомниха се няколко маркирания на засади, като една от тях бе доста спорна и спря атакат на Кузма. Гостите имаха претенции за очевадна дузпа след игра с ръка на Сукуп в 29-ата мин., но не последва реакция. В 40-ата мин. Неделев получи контузия и напусна терена принудително. Вместо него в игра се появи Густаво.  Малко преди почивката Георги Илиев тресна напречната греда на Чворович след удар с глава.  През първата част реферът Николай Йорданов спести червен картон за Хасани от варненци.

След почивката канарчетата се хвърлиха да търсят победата. За известен период хората на Белия стояха по-добре на терена и имаха инициативата. Жълто-черните обаче така и не успяваха да стигнат до гол. В 58-ата мин. Виана пропиля най-изгодната ситуация, след като от 3 метра не можа да преодолее Михайлов. В 70-ата мин. Афонсо получи жълт картон за симулация в пеналта на домакините.  Само 120 секунди по-късно бившият футболист на Ботев Мариян Огнянов пропусна да изведе моряците напред, но Чворович прояви класа и отрази шута му в корнер. В 73-ата мин. се стигна до може би най-спорната ситуация в мача, когато реферът Николай Йорданов не отсъди дузпа за Черно море за нарушение на Балтанов срещу Хасани.  Канарчетата натиснаха до края на Виана и Марин не успяха да донесат трите точки.