Смърфовете не успяха да укротят тигрите! Локо за първи път поне не остана капо при Акрапович!

7 Dni Plovdiv30.11.20171min1650
Витоша Бистрица Локомотив Пловдив (20)

Локомотив не успя да победи новака Витоша (Бистрица) на Националния стадион „Васил Левски“. Възпитаниците на Бруно Акрапович завършиха 1:1 срещу тигрите. Двата тима набързо си размениха по един гол, а след това никой не съумя да отбележи и да завоюва трите точки. Първо Ивайло Лазаров откри за Витоша, а по-малко от 60 секунди по-късно Димо Бакалов възстанови статуквото. Това е дебютната точка, спечелена от смърфовете под ръководството на Бруно Акрапович след 3 поредни загуби. Черно-белите доминираха, но гредата и последвал фрапантен пропуск на Бакалов ги лишиха от крайния успех.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ МЪКИТЕ НА ЛОКО СРЕЩУ ВИТОША НА НАЦИОНАЛНИЯ СТАДИОН ТУК

Двубоят започна шеметно. Домакините откриха резултата още преди да изтече 9-ата минута на двубоя, след като Ивайло Лазаров получи хубаво центриране и от идеална позиция в наказателното поле отправи мощен удар за 1:0. Щастието за бистричани обаче не трая дълго. Само 60 секунди по-късно, Димо Бакалов върна равенството на “Васил Левски” след точен удар с глава. До края на първата част “смърфовете” бяха по-дейният и търсещ гола тим след като организираха няколко хубави атаки. Симеон Райков пробва да покоси вратата на бистричани с удар от границата на пеналта, но Михаил Иванов не позволи топката да влети в мрежата му, а преди това опита да изненада вратаря след изпълнение на свободен удар, но стражът не на мястото си и улови. Най-доброто, до което “тигрите” достигнаха, бе в 26-ата минута, когато Григор Долапчиев стреля от дъгата, но топката рикошира в Асен Георгиев и мина покрай лявата греда. В 39-ата минута само късметът и неумението пред гола спаси Витоша. Симеон Райков разтресе напречната греда след удар от фаул, а при добавката Бакалов пропусна да се разпише от няколко метра. Вместо да шутира, нападателят тръгна да спира топката, но опитът му се оказа неуспешен.

През второто полувреме нивото доста поспадна и опасни атаки пред едната от двете врати почти липсваха. Отново Симеон Райков бе най-креативният футболист на терена, но след като бе заменен половин час преди края, Локо не успя да достигне до нищо интересно в полето на Михаил Иванов. Локо поне прекъсна серията си от три поредни загуби, но трите точки срещу бистричани, които още нямат победа в елита бе задължителна.