Съдия отне победата на Ботев в Битката за Тракия! Бивш смърф профука дузпа! Камбуров изпревари Чико!

7 Dni Plovdiv28.11.20171min4670
_49T4116

Ботев и Берое извъртяха 1:1 в Битката за Тракия на базата в Коматево. Това е четвърто поредно равенство за канарчетата при този резултат. Попадението за канарчетата заби Балтанов, а за заралии Мартин Камбуров, който заши 195-ия си гол в елита и изпревари Динко Дерменджиев – Чико. Бившият футболист на Локо Мартин Райнов профука спорно отсъдена дузпа за Берое, а накрая реферът Стефан Апостолов отмени редовен гол на Лъчезар Балтанов и отне победата на жълто-черните.

Двубоят започна равностойно, като канарчетата имаха леко превъзходство в началните минути. Двата тима не успяваха да стигнат до чисти голови положения до средата на полувремето. В 25-ата мин. заралии получиха златна възможност да открият резултата. Съдията Стефан Апостолов реши да отсъди дузпа за игра с ръка на Цветомир Панов. Зад топката застана капитанът на старозагорци Мартин Райнов, но бившият футболист на пловдивския Локомотив би право във вратаря Чворович, който спаси.  След като гостите не успяха да се възползват от подаръка, канарчетата го сториха. Тодор Неделев шутира от фаул в 35-ата мин., а вратарят Душан Перниш не се намеси по най-добрия начин след далечния му удар от фаул, а дебнещият Лъчезар Балтанов се възползва прати топката в мрежата – 1:0. Секунди преди края на първото полувреме реферът спести червен картон на японеца Кохей Като, който удари с лакът в лицето Ндонгала край тъчлинията.

Малко след антракта Перниш направи частичен реванш за гафа си, спасявайки удар от дъгата на пеналта, отправен от Ндонгала.  В 54-ата мин. на терена се появи Мартин Камбуров. Фернандо Виана се възползва от грешка на Еуженио, напредна в пеналта, но би в Перниш и не успя да предреши крайния изход.  Само 60 секунди по-късно и Ндонгала се озова сам срещу стража на гостите, но също не успя да го преодолее. Малко след това в игра влезе и златната резерва Стивън Петков. Последва удар от фаул на Неделев, спасен от Перниш.  И след това максимата не вкараш ли , ще ти вкарат отново проработи. Така в 83-ата мин. Мартин Камбуров смрази трибуните. Голаджията вкара за 1:1 с глава след центриране на Цонев. С това попадение легендарният футболист на Локомотив изпревари най-великия в историята на Ботев Динко Дерменджиев във вечната класация на родните реализатори. Камбуров вече има 195-гола на сметката си и вече е №3. Само 120 секунди по-късно Лъчо Балтанов прати топката в мрежата, но съдията отмени попадението, отсъждайки фаул срещу Перниш. Решението бе доста спорно, а след това в 89-ата мин. Стивън Петков не успя да донесе отново победата за Ботев.