Евроколеж се скъса да пропуска, а Свиленград матира колежани с шут от 40 метра!

7 Dni Plovdiv25.11.20171min320
Евроколеж - Свиленград

С минимална загуба от един гол Евроколеж завърши полусезона на Трета югоизточна лига. Гостите от Свиленград взеха три точки след попадение на Любомир Александров, който вкара от 40 метра на вратаря Георги Петров. Колежани записаха най-слабия си полусезон в Трета лига и завършиха на 13-то място с 18 точки.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме. Колежани можеха да открият резултата още в 4 минута. Тодор Тимонов организира атака от ляво. Намери Серафим Михайлов пред наказателното поле, който подаде топката към Георги Куртев. Капитанът на пловдивчани беше оставен сам в наказателното поле и отправи удар, но топката мина покрай вратата.

В 21 минута Любомир Александров с удар от 40 метра изненада вратаря Георги Петров и откри резултата 0:1. До края на полувремето колежани трудно намираха път към вратата на Милен Вангелов.

През втората част колежани изцяло играна в полето на гостите,но така и не стигнаха до гол. В 50 минута при опит да изчисти топката Анастас Попов я прати под гредата, но Вангелов внимаваше и изби в корнер.

На два пъти Серафим Михайлов пропусна сам срещу вратаря. В 70 минута и гредата помогна на гостите след удар на Тимонов. Колежани на два пъти бяха ощетени от съдията Димо Димов от Сливен, когато с борбенски прийоми Кирил Нушев и Серафим Михайлов бяха свалени в наказателното поле. Колежани завършиха с десет души след като при едно единоборство в наказателното поле Куртев получи голяма аркада в главата и напусна играта.