Велик! България е в еуфория! Приказката за Гришо в Лондон продължава- стана №3 в света! Димитров постави на колене Сок и ще спори за титлата срещу белгиец, на когото даде само 2 гейма преди дни!

7 Dni Plovdiv19.11.20171min3230
Григор Димитров

Феноменален! Ураганът Григор Димитров продължава да бушува в Лондон! Гордостта на България не спира да пише история на финалния турнир на най-добрите 8 в света в Лондон. Григор се класира на финала на надпреварата още в дебютното си участие. Нашето момче победи американеца Джак Сок с 4:6, 6:0, 6:3 на полуфинала. Епичният двубой между двамата продължи почти 2 часа.

Гришо започна добре първия сет и поведе с 3:0 гейма, но накрая загуби с 4:6. Димитров обаче се развилня и помете Сок с 6:0 във втория. В решителната част игралията като лъв българин победи с 6:3 и спечели мача.  А цяла България изпадна в истинска еуфория и екстаз. Победата над Сок изкачи Димитров до №3 в света, което се случва за първи път в историята на българския тенис!

Съперник на Димитров във финала  е ще е Давид Гофен. Белгиецът хвърли бомбата, след като изненадващо отстрани фаворита и шесткратен шампион Роджер Федерер на полуфиналите. Тази сряда Гришо буквално помете Гофен във втория си мач от група „Пийт Сампрас“ на финалния Мастърс на АТР в Лондон. Димитров даде само 2 гейма на Гофен, разбивайки го с 6:0, 6:2. Сега Гришо ще трябва да го натупа още веднъж  от 20 часа днес и да донесе най-великия триумф за българския тенис!