Асеновец обърна Евроколеж в кална корида на „Шипка“

7 Dni Plovdiv18.11.20171min360
Асеновец - Евроколеж

Евроколеж загуби гостуването си на Асеновец с 1:3 след обрат в среща от 16-тия кръг на Трета югоизточна група. Головете за асеновградчани вкараха Тодор Тодоров, Мирослав Радев и Тодор Генов, а за колежани Сезгин Четин. Двата тима завършиха с десет души след червени картони на Ариф Фезаров от домакините и Йордан Вранчев от пловдивчани. Срещата се игра на калния и наводнен терен на стадион Шипка.

След първоначалният домакински натиск и направените два пропуска на нападателя Мирослав Радев, колежани изравниха играта. Пловдивчани създадоха няколко положения пред вратата на домакините преди да я разпечатат. Първо капитанът Георги Куртев би от 20 метра и бившият треньор на колежани Илия Иванов с мъка изби в корнер. Тодор Тимонов също пробва рефлексите на вратаря на Асеновец с удар от близо. В 37 минута Георги Куртев изведе в дясно Сезгин Четин, който нахлу в наказателното поле и технично преодоля Илия Иванов за 0:1. Малко след това Четин имаше възможност за втори гол. В продължението при една дълга топка, защитата на колежани изпуснаха Тодор Тодоров. Играчът на домакините прехвърли Апостол Стоянов за 1:1. Втората част домакините изиграха по-добре от пловдивчани и въпреки, че бяха с човек по-малко с голове на Мирослав Радев и Тодор Генов направиха пълен обрат. В края червен картон получи и Йордан Вранчев за колежани.

Резултати от 16 кръг, 14:30 часа:

Верея II  – Раковски  – 4:3
Ямбол 1915   – Карнобат  – 1:2
Борислав (Първомай)  – Арда (Кж)  – 1:2
Асеновец  – Евроколеж (Пловдив)  3:1
Свиленград  – Димитровград 1947  – 2:1
Миньор (Раднево)  – Атлетик (Куклен) – 2:1
Загорец  – Сокол (Марково) – 5:1

19.11.2017  Тунджа 2006 (с. Ягода)  – Гигант (Съединение)