Лудогорец с класика срещу Локо! Звезда от кеч мания подкрепи черно-белите, токов удар спря мача!

7 Dni Plovdiv18.11.20171min600
Локо Пл-Лудогорец14

Лудогорец победи с 3:0 с лекота Локомотив на „Лаута“. Новият треньор на черно-белите Бруно Акрапович дебютира пред пловдивската публика със загуба. Успехът за разградчани донесоха Кешеру, Марселиньо и  бившият голаджия на Ботев Жоао Пауло. Наставникът на орлите Димитър Димитров – Херо изгледа мача от трибуните, защото е наказан. В ложата на „Лаута“ имаше и звездно присъствие. На стадиона се появи световноизвестният кечист Александър Русев, който е върл привърженик на черно-белите. Смърфовете завършиха двубоя с 10 души, след като Пламен Николов получи директен червен картон в 67-ата мин. Малко след това осветлението на стадиона изгасна заради токов удар. Шест минути по-късно проблемът бе отстранен, лампите светнаха и играта на терена се поднови.

Първото попадение бе дело на Клаудио Кешеру в 14-ата минута, след асистенция на Вандерсон. Румънецът се възползва от точно подаване, освободи се майсторски и с плътен изстрел прати кълбото в мрежата.Три минути по-късно българският шампион си осигури комфортна преднина. След центриране от корнер, Абел Анисе игра с глава и топката попадна точно в Марселиньо, който нямаше как да сбърка отблизо на празна врата за 0:2.В 19-ата минута домакините застрашиха вратата на “орлите”. Димо Бакалов отправи силен шут, който за жалост на “смарфовете” профуча на сантиметри от левия стълб. В 34-ата минута Вандерсон пропусна окончателно да сложи точка на спора. Бразилецът излезе сам срещу вратаря, но се забави с завършващия удар. Георги Пашов се възползва от колебанието на крилото и със самоотвержено действие предотврати чист гол.

Втората част започна с опасност пред вратата на българския шампион. Аяри отправи топовен шут, но Ренен демонстрира отличен рефлекс и спаси.В 60-ата минута Джоди Лукоки пропусна сам срещу вратаря.В 67-ата минута Пламен Николов получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Лукоки и домакините останаха с човек по-малко. Малко след това в 72-ата мин. осветлението на „Лаута“ учасна заради токов удар, а реферът Стефан Апостолов прекрати мача. Шест минути по-късно играта бе подновена. В 90-ата минута резервата Жоао Пауло вкара за 0:3. Лукоки проби отдясно и върна към своя съотборник, който с прецизен изстрел не остави шанс на стража Диао, фиксирайки класическия успех за разградските орли.