Велик Гришо постигна историческа победа за България! Димитров стартира „Мисия Лондон“ с епичен успех над №4 в света!

7 Dni Plovdiv13.11.20171min1470
Григор Димитров

Велико! Уникален Григор Димитров постигна феноменална историческа победа при дебюта си на финалния турнир на Топ 8 в света в Лондон! Гришо, който е първият българин, заслужил да играе в надпреварата в “О2 Арена” в столицата на Англия, надви Доминик Тийм в дебютния мач в група „Пийт Сампрас“. Нашето момче надигра четвъртия в света с 6:3, 5:7, 7:5. Двамата изиграха епичен мач,  продължил почти   2 часа и половина. Така хасковлията не само сбъдна мечтата си да участва във финалния турнир на най-добрите осем, но започна по перфектен начин похода си там.

По този начин Григор започна успешно участието си в „Мисия Лондон“.  Димитров ще играе още два мача от своята група срещу Давид Гофен и световния №1 Рафаел Надал. Гордостта на България ще продължи на полуфиналите, ако заеме едно от първите две места в потока. След този успех шансовете му да бъде сред най-добрите четирима са значително големи.

Димитров започна перфектно мача. Той спечели сравнително лесно първия сет, като направи пробив за 4:2 гейма, след което го затвори при 6:3. Втората част вървеше равностойно до 5:5. Накрая обаче вместо да се стигне до тайбрек Тийм проби и я спечели със 7:5. В третия решителен сет Григор успя да пробие австриеца, а след това спечели много драматично  мача след 7:5.

След днешната си победа Димитров изравни баланса в двубоите си срещу настоящия №4 в света – по 2 победи. През тази година обаче преимуществото е на страната на най-добрия ни тенисист, който постигна втора победа над Тийм. По-рано през 2017-а  Григор се справи с австриеца по пътя към титлата в Бризбейн, след което Доминик  го отстрани  в Мадрид след изключително оспорван двубой.