Моряците изненадаха студентите

7 Dni Plovdiv12.11.20171min210
Академик за сайта

Академик Бултекс 99 допусна изненадваща загуба  при гостуването си във Варна. Черно море Тича победи пловдивчани с  81:71 (27:15; 22:16; 9:23; 23:17) в среща от 6-ия кръг на Националната Баскетболна Лига.

Баскетболистите от морската ни столица стояха по-добре на терена през първото полувреме, като използваха всички шансовете и успяха да се откъснат с 18 точки на почивката – 49:31.

През третата четвърт двата отбора си размениха ролите, като баскетболистите на Академик Бултекс 99 се хвърлиха да търсят обрат. След 30 минути игра пловдивчани изоставаха само с четири точки – 54:58, но в последната част домакините се съвзеха и успяха да задържат лидерската позиция, което им осигури и първа победа за сезона.

Айзея Юмипиг бе най-резултатен за Академик  с 19 точки. а Станислав Ваклинов приключи с „дабъл-дабъл“ – 15 точки и 11 борби.

Най-резултатен за „моряците” беше Цветослав Острев с 21 точки, Симеон Илиев се отличи с „дабъл-дабъл” – 17 точки и 11 борби, а Милян Бочка завърши с 11 точки.