Локо писа тройка на Марица, черно-белите нокаутираха жълто-сините за 10 минути!

7 Dni Plovdiv11.11.20171min580
Локомотив Пловдив - радост след гол

Локомотив удари Марица с класическото 3:0 в контрола, проведена на „Лаута“. Черно-белите запълниха паузата в първенството със спаринга срещу съгражданите си. Успехът, с който смърфовете загряха за домакинството на Лудогорец при подновяването на шампионата, донесоха Георги Пашов, Димо Бакалов и канадският младок Алесандро Хожабърпур. Треньорът на Локо Бруно Акрапович изпробва хърватския халф Игор Банович. Той остана на терена почти час.

Първото полувреме премина доста постно откъм голови положения пред двете врати. Най-интересният момент дойде още в 10-ата мин. Димо Бакалов се откъсна кам срещу вратаря на маричани, но защитникът Атанас Ташолов го събори. Реферът на срещата показа директен червен картон на кадъра на Ботев, а малко след това терена се появи друг играч в жълто-синьо. Съдията пък първоначално отсъди дузпа в полза на Локо, но след консултация с единия от асистентите си даде фаул извън наказателното поле.

Момчетата на Бруно Акрапович се развихриха след почивката и нанесоха своя удар в рамките на 10 минути между 60-ата и 70-ата мин., забивайки 3 безответни попадения. Резервата Георги Пашов откри резултата след час игра с центриране, което изненада лошо стража на гостите Илия Николов – 1:0. Само 120 секунди по-късно Димо Бакалов матира за втори път вратаря на жълто-сините, след като счупи кръстовете на двама бранителите, а след това прати истински снаряд в мрежата 2:0. Младият канадец Алесандро Ходжабърпур фиксира крайното 3:0 в 70-ата мин. след удар с глава.