Ботев изхвърли Чавдар с общ резултат 10:1 !

7 Dni Plovdiv09.11.20171min250
Ботев - набор 2000

Ботев не допусна изненада и се класира за четвъртфиналите за Купата на БФС при набор 2000. В мач-реванш „канарчетата“ спечелиха с 4:1 срещу Чавдар (Етрополе) и с общ резултат 10:1 продължават напред.

Срещата на стадиона в Етрополе бе по-скоро протоколна и по тази причина Стефан Стоянов заложи на доста експериментален състав. Въпреки това, пловдивчани стигнаха до нов успех над „червените“.

През първата част падна само едно попадение, което бе дело на родения през 2002 година Даниел Иванов. В началото на втората част домакините стигнаха до равенството, но до края „жълто-черните“ вкараха три гола, реализирани от Теодор Митрев, Василен Марков и Георги Георгиев.

Жребият за четвъртфиналите е на 14.11 от 11:30ч. и по традиция ще бъде предаван в сайта на „жълто-черната“ академия.