Невиждана драма в „Колодрума“! Марица изригна в началото и тръгна към разгром над рускини, но накрая златните момичета на Пловдив се сринаха!

7 Dni Plovdiv07.11.20171min2630
Марица-Енисей24

Волейболният шампион на България при жените – Марица, допусна изключително драматична загуба от руския Енисей (Краснояркс ) в първия мач от третия кръг в Шампионската лига. Момичетата на Иван Петков паднаха с 2:3  (25:21, 25:18, 22:25, 20:25, 14:16) пред над 1500 зрители в пловдивската зала „Колодрума“. Двубоят продължи близо два часа и половина, а публиката не спря да подкрепя златните момичета на града ни. Сред привържениците по трибуните бе и треньорът на Ботев Николай Киров – Белия, който подкрепяше волейболистките заедно със съпругата си Петя и детенцето си – малката принцеса Вяра. Специалистът е кум на наставника на волейболната Марица. В залата дойдоха и баскетболистите на Академик Бултекс 99 начело с президента на клуба Васил Врачев, които деряха гърла за своите съгражданки. Те върнаха жеста на волейболистките, които ги подкрепиха през уикенда срещу шампиона Лукойл Академик. В „Колодрума“ палци за маричанки стискаше и административният директор на Локомотив Атанас Узунов.

Жълто-сините започнаха перфектно срещата и дори се разминаха на косъм с изненадваща чиста победа. Маричанки поведоха с 2:0 гейма. В третата част обаче те се сринаха в края след блестяща игра на рускините в защита, въпреки че водеха с 21:19. След това Енисей изравни геймовете 2:2.

Уникална драма се разви в тайбрека. Той се развиваше равностойно, докато рускините не поведоха с 12:14. Маричанки проявиха невероятен дух спасиха двата мачбола. В крайна сметка обаче Енисей спечели с 3:2 гейма в Пловдив. А нашите момичета бяха толкова близо до сензацията.

Реваншът в Русия е в събота от 12:00 часа. Задачата на Марица на пръв поглед изглежда непосилна, но момичетата на Иван Петков ще се борят до последен дъх за историческо влизане в групите на Шампионската лига. При победа с 3:0 или 3:1 Марица ще бъде краен победител, а при успех с 3:2, двубоят ще се реши в златен гейм.

Загубилият сблъсъка ще продължи участието си във втория по сила европейски клубен турнир – Купата на CEV.