Геройство! Девет колежани не се дадоха в Ямбол

7 Dni Plovdiv05.11.20171min140
Евроколеж - Ямбол

Отборът на Евроколеж взе точка при гостуването си на Ямбол след 1:1 на стадион „Тунджа“ в мача от 14-кръг на Трета Югоизточна лига. За колежани откри капитанът Георги Куртев в 16 минута, а в 40-тата за Ямбол изравни Александър Андонов.  Пловдивчани завършиха с двама души по-малко – Йордан Вранчев и Георги Куртев, които получиха червени картони. За домакините в седем минутното продължение червен картон получи Динко Динев.

Мачът ще се запомни с много слабото съдийство на триото Иван Пенчев, Красимир Енчев и Снежана Петрунова. Главният съдия Пенчев не даде на пловдивчани никакви шансове да си тръгнат с трите точки в днешната среща. Въпреки оставането с девет души и даденото седем минутно продължение играчите на Евроколеж не дадоха на домакините да вземат трите точки.

Срещата започна добре за пловдивчани, които поведоха в резултата чрез капитана си Георги Куртев.  В 16 минута Тимонов намери Георги Куртев на точката за дузпа. Капитанът на колежани спря с гърди и от въздуха вкара за 0:1.  В средата на полувремето играещият треньор Тодор Тимонов напусна заради контузия. Пет минути преди края на първата част Ямбол изравни. След изпълнение на фаул от Александър Андонов топката мина над стената и влетя под напречната греда за 1:1.

В 43 минута съдията Иван Пенчев изгони защитника на пловдивчани Йордан Вранчев.

Втората част футбол почти не се игра от постоянните накъсвания на срещата от рефера. В 65 минута беше изгонен капитанът Георги Куртев за единоборство във въздуха. Малко след това Николай Николов можеше да вкара втори гол за колежани. Той беше намерен сам в наказателното поле, но ударът му от въздуха беше спасен от вратаря Стойко Йоргов. В последните минути за удар без топка срещу Йордан Мегенов беше изгонен Динко Динев. С тази точка Евроколеж стана 12-ти в класирането със 17 точки. Другата събота колежани приемат Борислав Първомай от 14:30 часа.