Академик се озъби на шампиона, но Лукойл взе своето след почивката!

7 Dni Plovdiv04.11.20171min170
Бултекс-Лукоил08

Академик Бултекс 99 допусна първа загуба в Пловдив в Националната Баскетболна Лига. Момчетата на треньора Асен Николов отстъпиха пред шампиона Лукойл Академик с 66:81 (26:15, 18:21, 12:25, 10:20). Пловдивските баскетболисти се представиха много силно през първото полувреме, като водеха с 8 точки. След почивката обаче гостите от Правец стигнаха до успеха.

Академик Бултекс 99 получи сериозна подкрепа от трибуните. Около 1000 пловдивчани подкрепяха студентите, като сред тях гърла деряха и състезателките на волейболния хегемон в България – Марица. Двубоят в зала „Сила“ не пропусна и областният управител на Пловдив Здравко Димитров – Зико.

Най-резултатен за отбора на Асен Николов бе Айзея Юмипиг с 21 точки.  Мартин Дурчев и Шакир Смит нанизаха по 15 точки. Над всички за шампионите бе Джъстин Нокс, който  приключи с „дабъл-дабъл“ – 15 точки и 12 борби, а Долтън Пепър добави 18 точки.