Златната резерва Стивън Петков пак донесе триумф за Ботев! Канарчетата си отмъстиха на орлетата и продължиха полета си към Топ 3

7 Dni Plovdiv27.10.20171min1360
Стивън Петков след гола срещу Верея 2

Ботев си върна на Пирин за загубата на базата в Коматево на старта първенството. Канарчетата обърнаха орлетата с 2:1 на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград. В герой на жълто-черните за пореден път се превърна вездесъщият Стивън Петков. Нападателят отново влезе като резерва и само 4 минути, след като се появи на терена вкара победния гол за пловдивчани. Преди това бившето канарче Станислав Костов откри резултата за Пирин, а Тодор Неделев изравни. Жълто-черните доминираха на терена и заслужено стигнаха до успеха. Възпитаниците на Николай Киров записаха шести пореден мач без загуба и вече са само на точка след третия в класирането Левски с актив от 24 пункта.

Двубоят започна отлично за домакините. Те откриха резултата сякаш от нищото. Суда центрира от фаул и Станислав Костов остана непокрит и засече топката в мрежата на Чворович за 1:0. Гостите увеличиха натиска и логично стигнаха до равенството четвърт час по-късно Ндонгала разигра късо фаул и изведе перфектно Неделев, който без проблеми с диагонален шут матира Макенджиев за 1:1.

Канарчетата продължиха да затягат обръча пред вратата на домакините и след почивката. Пропуски обаче направиха Ндонгала и Терзиев. В 70-ата мин. на терена се появи Стивън Петков, който замени инертния в тази среща Виана. Само 4 мин. след появяването си в игра златната резерва на канарчетата вкара поредния си решителен гол за Ботев. Данчо Минев сложи топката на главата на Петков, който прати кълбото в мрежата за 1:2. При положението останаха съмнения за засада на нападетеля на канарчетата.  Малко след това Макенджиев отрази удар на Неделев, а след това реферът отсъди несъществуваща засада на Стивън Петков. В 90-ата мин. Кирилов от домакините направи фрапантен пропуск и не успя да донесе точката  за Пирин.