Детето-чудо на Пловдив стана Изгряваща звезда №1 на Балканите

7 Dni Plovdiv27.10.20171min2950
лека атлетика - Лиляна Георгиева - детето чудо

Детето – чудо на Пловдив – Лиляна Георгиева, грабна приза за “Изгряваща звезда” на Балканите при девойките лекоатлетки за 2017 година. Състезателката на  пловдивския клуб Тракия 96  получи наградата си на Балканската атлетическа гала, проведена в Стара Загора .

Тази година бе най-успешната година в кариерата на талантливата възпитаничка на треньорката Радмила Станкович. През лятото Лили  спечели сребърен медал на 1500 метра на Европейското първенство за старша възраст в Гросето, Италия, на световния шампионат в Найроби (Кен) за девойки под 18 г. тя финишира четвърта в същата дистанция.   Неслучайно Георгиева се сдоби с прякора Детето-чудо.

За №1 при младите таланти бе  отличен румънецът Андрей Русу.

Атлет №1 на Балканите при мъжете  стана  гюлетласкачът Месут Пезер (Босна и Херцеговина). При жените най-добрата е  румънката  Бианка Рейзър.