Славия изхвърли Локо от битката за Купата след продължения! Крушарски решава бъдещето на Войнов

7 Dni Plovdiv25.10.20171min2110
Славия Локомотив Пловдив (16)

Невероятна драма се разигра на Националния стадион „Васил Левски“ в София! Локомотив  отпадна от Славия   на 1/8-финалите в турнира за Купата на България след загуба с 1:2 след продължения.  Двата тима не успяха да се победят в редовното време, приключвайки 1:1. Домакините откриха чрез Чикози Мба през първото полувреме, а черно-белите се върнаха в мача с гол на Веселин Марчев.  Само 3 минути преди да се стигне до изпълнение на дузпи Галин Иванов осигури преминаването на белите в следващият етап от надпреварата. Словенският щурмовак на черно-белите Дино Мартинович пък блесна с фрапантни пропуски, които лишиха смърфовете от успеха. След този крах бъдещето на треньора на Локо Войн Войнов е застрашено още повече. Столът му вече е прекалено разклатен и предстои да се разбере ще бъде ли сменен. Решението ще е на Христо Крушарски, който до момента е непоколебим относно оставането на Войнов на поста.

Локомотив и Славия се вкопчиха в здрава битка още след първия съдийски сигнал. В началните минути преобладаваха единоборствата и двата тима трудно достигаха до чисти голови положения. Стефан Велев пропусна първото изгодно положение за домакините в 11-ата мин., когато шутира в аут. Белите успяха да поразят вратата на Диао в 35-ата мин. След центриране от фаул Емил Мартинов първоначално уцели гредата, но след последвалото меле Чигози Мба порази мрежата за 1:0. Секунди преди почивката Крумов пропусна шанс на изравни.

След подновяването на играта Чигози Мба пропиля златна възможност да покачи резултата. Той се озова сам срещу Диао, но би в аут. В 59-ата мин. Веселин Марчев изравни. Крилото на черно-белите нахлу по крилото и матира Стергиакис с удар от дъгата на пеналта – 1:1. Четвърт час преди края на редовното време Дино Мартинович можеше да направи пълен обрат, но останал сам срещу стража на домакините, не успя да го преодолее и той изби в корнер. В 77-ата мин. столичани изразиха претенции за дузпа, но реферът Никола Попов не се хвана.  Димо Бакалов бе повален в заключителните акорди, съдията обаче отново остана безмълвен, а мачът отиде в продължения.

Двубоят продължи в същото русло. Най-чистото положение през първото продължение профука Дино Мартинович. Словенецът отново излезе сам срещу  вратаря на Славия Стергиакис, но вместо да прати топката в мрежата от 10 метра я прати в облаците.

В 106-ата мин. вратарят Диао предотврати попадение в своята врата след шут на Кръстев. Малко след това обаче стражът едва не направи подарък на домакините. Тъкмо когато нещата отиваха към изпълнение на дузпи, Славия попари Локо. В 117-ата мин. Галин Иванов вкара втори гъл в мрежата на Диао и прати белите на четвъртфиналите. Той направи добавка след спасен удар на Иван Минчев – Меси.