Локо на ¼-финал след бой над Национал

7 Dni Plovdiv25.10.20171min420
Локомотив набор 2004 - Национал - Купа на БФС

Тимът на Локомотив набор 2004 продължава напред за Купата на БФС! Възпитаниците на треньора Апостол Костадинов се класираха за 1/4-финалите на надпреварата след победа в реванша с 2:0 над Национал (София). Така „черно-белите“ отстраняват столичани с общ резултат 4:3 и продължават напред.

Срещата се игра днес от 14:00 на изкуствения терен в спортен комплекс Локомотив в парк Лаута. Непрестанният дъжд над Пловдив и мокрият терен видимо затрудниха двата отбора. Играчите на Апостол Костадинов седяха по-добре на терена и заслужено стигнаха до успеха с по един гол през всяка част. В 28-та минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар от над 20 метра Кольо Гаврев даде преднина на Локомотив за 1:0. През втората част ново попадение, дело на Петър Андреев, осигури място на „черно-белите“ на 1/4-финалите.