Бивше канарче счупи пръст

7 Dni Plovdiv22.10.20171min490
Алекс Колев - Сандеция

Бившият нападател на Ботев Александър Колев изигра пореден силен мача за  елитния полски Сандеция (Нови Сонч). 24-годишният таран бе един от най-активните на терена при домакинското равенство 1:1 с Краковия (Краков) в мач от 13-ия кръг на полската Екстракласа. Колев  започна като титуляр и остана на терена цял мач.

Срещата започна лошо за домакините, като още в 9-ата минута Михал Хелик даде предимство на гостите. Алекс имаше шанс на няколко пъти да зашие поредния си гол в шампионата.  Все пак в последните минути на срещата Сандеция стигна до точката. Колев изведе отлично играч на фланга, след което центрира към Филип Пишчек, който с лекота се разписа за крайното 1:1.

Неприятна новина обаче споходи бившето канарче. Той е със счупен пръст на левия крак и ще отстсъва от игра поне две седмици.

Сандеция (Нови Сонч) заема деветото място в полската Екстракласа с актив от 17 точки.