Уникален карък за Евроколеж в Карнобат! Над 15 профукани чисти голови положения и още нещо …

7 Dni Plovdiv21.10.20172min340
Карнобат - Евроколеж

Отборът на Евроколеж изпусна да вземе точка или три при визитата си на Карнобат в мач от 12 кръг на Трета югоизточна лига. Пловдивчани загубиха с 2:3 от домакините след като изпуснаха повече от 15 голови положения пред вратата на Карнобат. Домакините също направиха пропуски, но късметът ги покри в последните минути и взеха трите точки.  Точни за колежани бяха Сезгин Четин и Георги Куртев, а за победителите Петър Колев, Пламен Димитров и Мартин Димитров. Две принудителни смени трябваше да направи щабът на Евроколеж заради травми на Серафим Михайлов и Тодор Тимонов. В последните минути се контузи и Мирослав Караилиев и колежани доиграха срещата с десет души.

Срещата започна добре на пловдивчани, които още в 10 минута чрез Серафим Михайлов можеше да открият резултата. След комбинация между Караилиев и Сезгин Четин беше изведен Михайлов, но диагоналният му удар мина покрай гредата в аут. В следващата атака на Eвроколеж отново Михайлов беше изведен сам срещу вратаря на домакините, но ударът му прати топката в  напречната греда. При добавката пак не намери мрежата, но получи и контузия и напусна терена. В 23 минута Петър Колев изведе Карнобат напред в резултата. След едно грешно връщане към вратаря Апостол Стоянов топката попадна в Колев, който на напразна врата вкара за 1:0. Колежани отговориха с две положения, които бяха пропуснати от Иван Джогалов. Първо с глава от няколко метра нападателят прати топката покрай вратата. След няколко минути Джогалов с удар от дъгата прати коженото кълбо опасно над напречната греда. С два пропуска се отчете и Тодор Тимонов между 30 и 33 минута.

Втората част започна вихрено за колежани. Бърза контраатака на Кирил Нушев и Мирослав Караилиев по дясното крило завърши с пас към Сезгин Четин на точката за дузпа. Халфът прати топката в далечния ъгъл за 1:1. Малко след това гол на Четин беше отменен заради засада. В следващата атака съдията подмина игра с ръка в наказателното поле на домакините.

В 55 минута домакините вкараха втори гол чрез Пламен Димитров. Четири минута по-късно два удара на Куртев бяха с мъка избити от стража на домакините. В 68 минута капитанът на колежани намери път към мрежата на Карнобат.  След центриране на Васко Гуджев от корнер в ляво от вратата на домакините Куртев се извеси над всички и с глава изравни – 2:2. В следващите минути двата тима си размениха по няколко пропуска. Петко Гешев и Димитър Янчев Точка в спора за колежани можеше да сложи Сезгин Четин в 85 минута, когато беше изведен сам срещу вратаря на домакините, но би покрай мрежата. В последните минути Мартин Димитров донесе трите точки на Карнобат.

В следващият кръг пловдивчани приемат Раковски.

Карнобат: Любомир Стефанов, Тодор Няголов, Пейчо Делиминков /33 – Емил Димитров/, Трендафил Момчилов /84 – Йозгюр Садула/, Димитър Петров, Живко Димов, Мартин Димитров, Димитър Иванов /69 – Митко Митев/, Яни Николов, Петър Колев

Евроколеж: Апостол Стоянов, Кирил Нушев, Йордан Хърков, Иван Атанасов, Николай Бончев, Васил Гуджев, Георги Куртев, Мирослав Караилиев, Тодор Тимонов /60 – Димитър Янчев/, Сезгин Четин, Серафим Михайлов /18 – Иван Джоголов, 65 – Петко Гешев/